Piłkarska rywalizacja w Górnej Austrii

2012-02-15, 08:02   A A A   drukuj   Przemysław Popek

11 lutego 2012 roku odbył się IV Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Górnej Austrii. W rywalizacji wzięły udział polonijne zespoły.

Turniej organizowany przez Wspólnotę Polaków w Górnej Austrii ma już swoją małą tradycję. Po raz pierwszy rywalizowano w 2009 roku, wówczas triumfowała drużyna Poloneza Wiedeń, w 2010 roku najlepsza była inna wiedeńska ekipa FC Donau. Z kolei rok temu wygrali piłkarze SV Polonia Monachium.

W tym roku do rywalizacji stanęło sześć drużyn. Zwycięstwo w imprezie zapewniła sobie drużyna Sedda Bad Schallerbach, która stanowiła międzynarodową mieszankę. Królem strzelców został Jeremiasz Trochanowski z Rohrbachu.

W Górnej Austrii odbywa się wiele imprez sportowych, w których udział biorą Polacy. 16 czerwca odbędzie się IV Zlot i Igrzyska Polonijne w ośrodku sportowym nad Dunajem „SV Urfahr”, podczas który rywalizacja przebiegać będzie w różnych dyscyplinach sportowych.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.