11 lutego 2012 roku odbył się IV Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Górnej Austrii. W rywalizacji wzięły udział polonijne zespoły.
Turniej organizowany przez Wspólnotę Polaków w Górnej Austrii ma już swoją małą tradycję. Po raz pierwszy rywalizowano w 2009 roku, wówczas triumfowała drużyna Poloneza Wiedeń, w 2010 roku najlepsza była inna wiedeńska ekipa FC Donau. Z kolei rok temu wygrali piłkarze SV Polonia Monachium.
W tym roku do rywalizacji stanęło sześć drużyn. Zwycięstwo w imprezie zapewniła sobie drużyna Sedda Bad Schallerbach, która stanowiła międzynarodową mieszankę. Królem strzelców został Jeremiasz Trochanowski z Rohrbachu.
W Górnej Austrii odbywa się wiele imprez sportowych, w których udział biorą Polacy. 16 czerwca odbędzie się IV Zlot i Igrzyska Polonijne w ośrodku sportowym nad Dunajem „SV Urfahr”, podczas który rywalizacja przebiegać będzie w różnych dyscyplinach sportowych.
Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.
Brak komentarzy.
Najważniejsze daty w historii sportu polonijnego
1933 – V Zjazd Rady Organizacyjnej Polaków z Zagranicy, postanowiono zorganizować w ojczyźnie I Polonijne Igrzyska Sportowe. Marszałek sejmu Władysław Raczkiewicz zostaje przewodniczącym komitetu organizacyjnego
1 sierpnia 1934 – I Igrzyska Sportowe Polaków z zagranicy, odbywają się na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie
Światowe Igrzyska Polonijne - organizowano od 1934, co 2 lata w różnych miastach Polski. W zawodach uczestniczą Polacy mieszkający poza granicami naszego kraju, reprezentując państwa w których osiedli. W czasach PRL zawieszono organizację Igrzysk.
w latach 90. XX wieku – Andrzej Stelmachowski ponownie wraca do organizowania Światowych Igrzysk Polonijnych
1997 – głównym patronem medialnym i współorganizatorem igrzysk jest TV Polonia