Początki golfowych struktur

2012-07-31, 09:49   A A A   drukuj  

Golf to stosunkowo młody sport w Polsce, struktury związkowe mają dopiero 19. lat.

Polski Związek Golfa powstał 31 lipca 1993 roku w Warszawie. Inicjatorami powstania organizacji były Gdańsk Golf and Country Club, Amber Baltic Golf Club oraz First Warsaw Golf & Country Club. Związek zrzesza obecnie 57 klubów golfowych, do których należy ponad 3000 golfistów, posiadających oficjalny HCP PZG oraz ZK HCP Klubowy PZG.

Do głównych celów Związku należą: promocja, rozwój i organizacja sportu golfowego w Polsce oraz reprezentacja i ochrona interesów zrzeszonych w PZG polskich klubów golfowych – Członków Związku.

Polski Związek Golfa odpowiedzialny jest za opracowywanie kierunków rozwoju tej dyscypliny sportu, za wdrażanie i nadzór nad przestrzeganiem reguł gry w golfa wydanych przez R&A Rules Ltd i przetłumaczonych na zlecenie PZG na język polski, a także organizowanie i ustalanie zasad rozgrywania turniejów mistrzowskich oraz innych turniejów golfowych w Polsce, odbywających się pod auspicjami i patronatem Związku.

Polscy golfiści będą mieli szansę zagrania na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, bowiem właśnie wtedy dyscyplina ta powróci do programu imprezy. PZG od 2011 roku jest członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Powrót | źródło: własne/Polski Związek Golfowy
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.