Polowanie na lisa

2012-01-20, 08:16   A A A   drukuj   Przemysław Popek

Dokładnie 21 lat temu powstał Polski Związek Radioorientacji Sportowej.

Radioorentacja sportowa to dyscyplina mało popularna w naszym kraju. Nie wiele osób wie, na czym tak naprawdę polega ten sport. Przede wszystkim jest to dyscyplina amatorska, jest połączeniem biegu na orientację i poszukiwania kierunku nadającego radia. Podczas zawodów zawodnicy używają mapy do biegu na orientację, kompasu magnetycznego i anten kierunkowych służących do poszukiwania nadajników radiowych. Sport ten nazywany jest też czasem radiolokacją sportową, radioorientacją sportową, radiosportem, czy też polowaniem na lisa.

W Polsce sport ten może się rozwijać dzięki zapałowi Jana Kozaczuka z Chełma, Władysława Pietrzykowskiego z Bielska-Białej i Marka Ruszczaka z Warszawy, którzy 20 stycznia 1991 roku postanowili założyć Polski Związek Radioorentajci Sportowej. Od 16 lutego 1991 roku do dziś pierwszym i jedynym prezesem jest Zdzisław Strzemieczny. W tym roku w Polsce odbędzie się jedenaście oficjalnych zawodów między innymi w Elblągu, Grudziądzu i Bydgoszczy.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.