Pomóżmy Nepalowi

2015-05-07, 08:03   A A A   drukuj  
Nie ma Przeglądu Filmów Alpinistycznych, żebyśmy nie oglądali Nepalu i jego stolicy Kathmandu. To  stąd  wiele ekspedycji rozpoczyna swoją wędrówkę w najwyższe góry świata.

Przez lata Nepalczycy pomagali nam w organizowaniu wypraw i brali w nich udział. Obecnie, po tragedii trzęsienia  ziemi, sami potrzebują pomocy. Co możemy zrobić?

Duże doświadczenie w organizowaniu pomocy w tym regionie świata ma  Fundacja „Światło dla Himalajów” założona w 2012  roku.  Prezes Zarządu Fundacji – Anna Chmielewska mówi: „Od kilku lat organizujemy akcje pomocowe dla Nepalu przy udziale kilku osób, omijając popularne szlaki turystyczne. Ruszaliśmy tam, gdzie w zupełnym odosobnieniu  Nepalczycy pędzą swoje ubogie życie bez wody, prądu, opieki medycznej. Zakładaliśmy Health Campy z polskimi lekarzami, zawoziliśmy ze sobą  sprzęt medyczny i lekarstwa. Dziś ta pomoc jest jeszcze bardziej potrzebna.

Ogłosiliśmy zbiórkę środków finansowych, które następnie przekażemy bezpośrednio na organizację Health Campu. Chodzi o wsparcie współpracującej z nami pielęgniarki z Nepalu – Jwala Poudel, która jest tam na miejscu i wspólnie z trzema nepalskimi lekarzami i czterema pielęgniarkami wyrusza do Sindhupalchowk, gdzie w Health Campie będzie pomagać najbardziej poszkodowanym. Potrzebują oni: lekarstw, żywności, namiotów, koców, ciepłych ubrań,  środków opatrunkowych i dezynfekujących.

Fundacja apeluje również: „Jeżeli chcesz  razem z nami pomóc Nepalczykom, przekaż swoją darowiznę  i udostępnij wydarzenie

https://www.facebook.com/events/677674365670059/ 

Muzeum popiera apel Fundacji, która jest solidnym Partnerem kilku ostatnich edycji naszego festiwalu.
Zbiórka będzie prowadzona  w trakcie Przeglądu Filmów Alpinistycznych w dniach 8 – 10 maja w Muzeum Sportu i Turystyki, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, Centrum Olimpijskie.

Ponadto Fundacja „Światło dla Himalajów”  - jak zawsze w czasie Przeglądu – będzie miała swoje stoisko sprzedając pamiątki i potrawy kuchni nepalskiej. Pieniądze ze sprzedaży w całości zostaną przekazane na cele potrzebujących Nepalczyków.  Będzie więc okazja do wsparcia  szczytnych celów Fundacji. Każdy będzie mógł, na miarę swoich możliwości, wnieść malutką cząstkę pomocy dla tych, którzy jej oczekują w dalekich Himalajach.    

SportowaHistoria.Pl, a także nasz wydawca portalu Fundacja na rzecz Historii Polskiego Sportu gorąco zachęca do wzięcia udziału w Przeglądzie Filmów Alpinistycznych, a także do wsparcia inicjatywy.
Powrót | źródło: inf. prasowa
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.