Powstaje Sala Historii Sportu Łomżyńskiego

2013-09-15, 19:31   A A A   drukuj  

Masz medale, zdjęcia, dyplomy - pomóż w tworzeniu Sali Historii Sportu Łomżyńskiego, można przeczytać na łamach Gazety Współczesnej.

Mamy czym się pochwalić – podkreśla Sławomir Grygo, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Łomży, pomysłodawca utworzenia ekspozycji.– Z Łomży wywodzi się wielu utytułowanych lekkoatletów, czy bokserów – przekonuje.

Sala, w której ma mieścić się ekspozycja znajduje się na parterze budynku należącego do MOSiR-u przy ul. Zjazd. Wcześniej były tu szatnie dla sportowców. Od czasu wybudowania nowego stadionu, stały praktycznie puste, więc postanowiono je zagospodarować. Ich łączna powierzchnia to 100 mkw.

Obecnie dawne szatnie są w remoncie. Prace modernizacyjne w ramach resocjalizacji wykonują, zupełnie bezpłatnie, osadzeni z Zakładu Karnego w Grądach-Woniecko.
Choć harmonogram prac przewiduje ich zakończenie z końcem listopada, to na otwarcie samej sali wystawienniczej trzeba jeszcze poczekać.

Udostępnienie jej dla zwiedzających nastąpi prawdopodobnie w przyszłym roku. Ale MOSiR nie podaje dokładnej daty. Wszystko ze względów finansowych. Mimo, że Ośrodek płaci jedynie za materiały budowlane, to nie stać go na szybki remont. Wszystko wykonuje wyłącznie z własnych środków.

Powrót | źródło: Gazeta Współczesna
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.