Przejdzie do historii: Adam Nawałka

2015-10-13, 09:08   A A A   drukuj   Przemysław Popek

fot. Wikimedia Commons/Roger Gor
Za nami emocjonujący tydzień związany z rywalizacją reprezentacji Polski w eliminacjach do Mistrzostw Europy we Francji.

Polacy po dobrych spotkaniach ze Szkocją i Irlandią, wywalczyli awans do przyszłorocznych mistrzostw. Będzie to trzeci udział biało-czerwonych na Euro. Przypomnijmy, że wcześniej Polacy wywalczyli awans do Mistrzostw Starego Kontynentu pod wodzą Leo Beenhakkera, a następnie sami byli organizatorami turnieju.

Do Francji pojadą z Adamem Nawałką na ławce trenerskiej. Tym samym obecny selekcjoner jest pierwszy polskim trenerem, który wprowadził piłkarską kadrę Polski na europejskie boiska. Co więcej jest jedynym polskim trenerem, który w XXI wieku pokonał seniorską reprezentację Niemiec.

Nawałka dotychczas poprowadził narodową jedenastkę w dziewiętnastu spotkaniach. Dziewięć z nich zakończyło się zwycięstwem piłkarzy znad Wisły, siedem remisem, a w trzech spotkaniach Polacy musieli uznać wyższość rywali. Strzelili czterdzieści jeden bramek, stracili ich szesnaście.

Pozostaje mieć nadzieję, że biało-czerwoni utrzymają niezłą formę z eliminacją i na francuskim turnieju powalczą o najwyższe laury.
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.