Przejdzie do historii: awans Polaków

2015-09-22, 09:45   A A A   drukuj   Przemysław Popek

fot. Wikimedia Commons/Carine06
W miniony weekend Polacy pokonali Słowację w barażu o Grupę Światową. To wielki sukces polskiego tenisa.

– To sukces drużyny, którego nie było nigdy w historii polskiego tenisa, nawet za czasów Wojciecha Fibaka nie udało nam się dobić do najlepszej szesnastki na świecie. Teraz to się udało i naprawdę trzeba chwalić całą drużynę – powiedział Adam Romer z TenisKlub w rozmowie dla portalu Sport.pl

Biało-czerwoni wywalczyli awans do grona najlepszych drużyn świata. Po pierwszych dwóch dniach Polacy prowadzili w rywalizacji ze Słowakami 2:1 i jasnym stało się, że o zwycięstwie zadecydują niedzielne pojedynki. Ta nie zaczęła się dla nas dobrze, Jerzy Janowicz przegrał swój pojedynek i o losach awansu zadecydować miał Michał Przysiężny. Polak po wspaniałej grze pokonał Norberta Gombosa i stało się jasne, że to tenisiści znad Wisły dołączą do elity.

Pokazaliśmy, że mamy niezłych zawodników, nie musimy liczyć już tylko na Jerzego Janowicza. Gdy lider nie daje sobie rady, grają inni. To był klucz do naszego zwycięstwa.
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.