Przejdzie do historii: mecz z Niemcami

2015-09-08, 09:02   A A A   drukuj   Przemysław Popek

fot. Wikimedia Commons/Damian Kosciesza
4 września 2015 roku odbył się 20. w historii oficjalny mecz piłki nożnej Polska – Niemcy.

Choć biało-czerwoni przegrali spotkanie 1:3 to wielu komentatorów nie ma wątpliwości, że to jedno z najlepszych spotkań piłkarzy prowadzonych przez Adama Nawałkę. Polacy wedle wszelkich statystyk byli zespołem o klasę gorszym, tymczasem na boisku nie wyglądało to tak źle. Gdyby mieli odrobinę więcej szczęścia to z Frankfurtu wywieźliby cenny punkt. Jak przyznał w jednej z rozmów Maciej Rybus, piłkarze wstydu nie przynieśli. To fakt.

Spotkanie z Niemcami było 20. w historii. Po piątkowym meczu bilans brzmi – 13 zwycięstw Niemców, 6 remisów i 1 wygrana Polaków. Paradoksalnie w przyszłości spotkanie z naszymi zachodnimi sąsiadami może być wspominane pozytywnie. Wiele zależy od tego, czy awansujemy na mistrzostwa we Francji i jak dalej biało-czerwoni będą grać. Jeżeli tylko polscy piłkarze będą rozwijać się w odpowiednim kierunku, to pojedynek z Frankfurtu może zostać zapamiętany jako kolejny wielki mecz w drodze do budowy znakomitej drużyny. Jak będzie? Czas pokaże.
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.