Przejdzie do historii: porażka ze Słowenią

2015-10-20, 10:20   A A A   drukuj   Przemysław Popek

fot. Wikimedia Commons/Anna Kłeczek
Miało być łatwo, miło i przyjemnie, Polacy mieli być w czołówce Mistrzostw Europy. Nie udało się, a porażka zapewne przejdzie do niechlubnej historii siatkówki.

Zamiast zwycięstwa w ćwierćfinale, biało-czerwoni ponieśli porażkę, przegraną, która z pewnością boli. Choć po końcowym rozstrzygnięciu turnieju boli nieco mniej… Słoweńcy okazali się ostatecznie nie być tak słabą drużyną jak wszyscy zakładali. Ostatecznie zawodnicy Andrei Gianiego, którego nazwisko obecnie odmieniane jest przez wszystkie przypadki, zostali wicemistrzami Starego Kontynentu.

Polacy nie zdobyli medalu Mistrzostw Europy, nie awansowali na Igrzyska Olimpijskich. Już teraz mówi się, że klątwa biało-czerwonych dopadła Stephane`a Antigę. Marzenia o wielkiej potędze prysły niczym bańka mydlana. A może to tylko chwila utrata formy i wszystko wrócić niedługo do normy? O tym przekonamy się już wkrótce.

Polaków czeka bój o Igrzyska Olimpijskie. Droga do Rio ma przebiegać przez Berlin. Od tego jak wypadną w stolicy Niemiec, zależeć będzie udział biało-czerwonych w igrzyskach.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.