Puchar Świata w strzelectwie sportowym

2014-05-14, 15:35   A A A   drukuj  

Szymon Sowiński/fot. Start Zielona Góra
Podczas tegorocznego Pucharu Świata niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, który odbył się w Szczecinie w dniach 05-12 maja 2014, niespodziankę sprawił debiutant Szymon Sowiński - START Zielona Góra – który zajął wysokie czwarte miejsce indywidualnie w konkurencji pistolet P5 oraz czwarte miejsce zespołowo w konkurencji pistolet P1 wraz z Filipem Rodzikiem (Skorpion Polkowice) i Sławomirem Okoniewskim (START Szczecin).

Zespołowi zabrakło jedynie czterech punków do brązowego medalu i tylko pięciu do srebrnego. Jest to dotychczas największy sukces tego zawodnika w strzelaniach osób niepełnosprawnych. Podopieczny trenera Marka Maruchy uzyskał tym samym w dwóch konkurencjach kwalifikację do udziału w Mistrzostwach Świata w Suhl – Niemcy, które odbędą się w lipcu tego roku. 
Należy nadmienić, iż Szymon Sowiński przechodził po raz pierwszy międzynarodową klasyfikację  medyczną uprawniającą go do startów w zawodach osób niepełnosprawnych. 

W kolejnych konkurencjach ze zmiennym szczęściem zostali sklasyfikowani koleżanki i koledzy klubowi Szymona Sowińskiego, reprezentujący barwy narodowe naszego kraju. Kazimierz Bysiek, zeszłoroczny srebrny medalista Pucharu Świata, w konkurencji karabin R4 zajął 19 miejsce – wynikiem 614,7 pkt. oraz 35 miejsce w konkurencji karabin R5 – wynikiem 618,4 pkt. Bysiek uzyskał kwalifikacje na Mistrzostwa Świata lecz wyniki uzyskane podczas tego Pucharu nie były jego największą możliwością. Sebastian Cielecki w konkurencji pistolet P5 uzyskał wynik 519 pkt. a w konkurencji pistolet P1 – 530 pkt. Oba wyniki nie dały mu jednak kwalifikacji na Mistrzostwa Świata.

Wymieniony Puchar Świata jest największą imprezą niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym w Polsce, gdzie w tym roku udział wzięło 246 zawodników z 29 państw całego świata. Reprezentacja Polski składała się z 16 zawodników.

Danuta Tarnawska
Prezes ZSR START Zielona Góra
Powrót | źródło: inf. prasowa
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.