Ratujmy Polonię!

2012-07-12, 07:52   A A A   drukuj  

Polonia Warszawa może przestać istnieć. Klubowi z Konwiktorskiej grozi likwidacja. Apel o ratowanie drużyny wystosował honorowy prezes klubu - Jerzy Piekarzewski.

LIST OTWARTY DO WŁADZ I MIESZKAŃCÓW WARSZAWY

W związku z dramatyczną sytuacją, w jakiej znalazł się najstarszy sportowy klub stolicy - Polonia Warszawa - jako Jej honorowy prezes apeluję o pomoc.

Polonii grozi likwidacja i jeśli nie ujmiemy się za Nią, stanie się rzecz niewiarygodna – klub, który oparł się niemieckiemu okupantowi i sowieckiej nienawiści, zostanie zniszczony przez samych Polaków!

Mój apel ma charakter symboliczny, bowiem już od dawna nie należę do władz Polonii i nie mam w klubie żadnej mocy sprawczej. W 2005 roku wycofałem się z czynnej działalności ze względu na wiek i stan zdrowia.

Jednak dziś – w tak przejmującej dla Polonii chwili – apeluję do władz miasta, piłkarskich władz związkowych i wszystkich ludzi mogących pomóc. Proszę o podjęcie działań, które umożliwią Polonii dalsze istnienie. Istnienie pod swoją historyczną nazwą, swoim herbem i w swojej kolebce - miejskim stadionie przy ulicy Konwiktorskiej.

Wyciągnijcie, proszę, rękę do klubu, którego nazwa to przecież miano Naszej Ojczyzny.

Z poważaniem

Honorowy Prezes Polonii Warszawa

Jerzy Piekarzewski

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.