Rewelacyjnie na szermierczych MME!

2015-04-24, 05:53   A A A   drukuj  

fot. Wikimedia Commons
Świetnie na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Vicenzy spisują się nasze młode zawodniczki zdobywając jak na razie cztery medale.

Nasze florecistki walczące w składzie: Marika Chrzanowska, Martyna Jelińska, Martyna Długosz i Anna Szymczak zdobyły srebrny medal młodzieżowych mistrzostw Europy w Vicenzy. Polki rozstawione z numerem 3, w pierwszym meczu (ćwierćfinałowym) wygrały z Rumunkami 45:32. W półfinale biało-czerwone pokonały faworyzowane Włoszki 45:41 i do złotego medalu brakowało tylko zwycięstwa nad Rosjankami. Niestety finał należał do zawodniczek rosyjskich, które wygrały spotkanie 45:44. Brązowy medal wywalczyły Włoszki, które w meczu o 3. miejsce pokonały Niemki 44:31.

Z medalem na szyi skończyły rywalizację również szablistki. Angelika Wątor, Martyna Wątora, Karolina Walczak i Karolina Kaleta w pierwszym meczu wygrały z Węgierkami 45:37. Niestety w półfinale za mocne okazały się późniejsze mistrzynie Rosjanki, które wygrały 45:38. W pojedynku o brązowy medal biało-czerwone pewnie wygrały z Turczynkami 45:21. Złoto wywalczyły Włoszki.

Dzień wcześniej Martyna Wątora została mistrzynią Europy do lat 23 w indywidualnej rywalizacji szablistek . Polka w decydującej fazie turnieju wygrała w ćwierćfinale z Aliną Meshceryakovą (Rosja) 15:10, a w półfinale z Sofią Ciaraglią (Włochy) 15:9. W finale Warszawianka pokonała Włoszkę Caterinę Navarrię 15:13.

Bardzo dobrze spisały się również florecistki. Anna Szymczak zdobyła brązowy medal, a Martyna Jelińska zajęła 6 miejsce, natomiast Marika Chrzanowska 7. miejsce. Ciut gorzej poszło Martynie Długosz, która musiała zadowolić się 17. lokatą.

Bez medalu w rywalizacji indywidualnej wrócą nasi szpadziści. Seweryn Brzozowski ukończył zawody na 18. miejscu, Mateusz Antkiewicz zajął 38. miejsce, Maciej Bielec musiał zadowolić się 58. lokatą, a Aleksander Staszulonek ostatecznie został sklasyfikowany na 70. miejscu.
Powrót | źródło: PZSzerm/własne
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.