Sebastian Vettel

2016-05-23, 14:22   A A A   drukuj   Katarzyna Popek

fot. Wikimedia Commons/Dave Jefferys
Sebastian Vettel przyszedł na świat w 1987 roku w Heppenheim. W wieku 3 lat po raz pierwszy wsiadł do gokartu i już się nie rozstał z fotelem kierowcy. 

Matka Sebastiana, Mareike bardzo wspierała syna, chociaż była świadoma jak bardzo niebezpieczny jest sport, który wybrał. 

W 2003 roku zaczął wyścigi w Formule BMW ADAC, w których to zajął 2. miejsce. W kolejnym roku został mistrzem, wygrywając 18 z 20 wyścigów. Po tym, w 2005 roku postanowił spróbować swoich sił w Formule 3 Euro Series. Po pierwszym sezonie Sebastian uplasował się na 5. pozycji, zaś w następnym był 2. W 2006 roku został testowym kierowcą w BMW Sauber. Jako debiutant podczas Grand Prix Turcji, okazał się najlepszym podczas treningu i został najmłodszym zawodnikiem, któremu udało się to osiągnąć. Do 2008 roku Vettel zdobywał jeden sukces za drugim. W 2009 roku dołączył do zespołu Red Bull. W 2010 roku Sebastian Vettel zdobył swoje 1. Mistrzostwo Świata i przez 3 kolejne sezony nie oddał zdobytego tytułu.
Powrót | źródło: prosieben.de
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.