Sensacyjna wzmianka!

2015-11-04, 18:41   A A A   drukuj  

fot. morguefile.com/cohdra
4 listopada 1927 roku „Łódzkie Echo Wieczorne” zamieszcza na swych łamach sensacyjną informację, która ukazała się w „Kattowitzer Zeitung”.

„Wczorajsza „Kattowitzer Zeitung” przynosi sensacyjną wiadomość o utworzeniu w Polsce nowej ligi piłkarskiej. Podobno w dniu 1 listopada br. odbyła się w Krakowie konferencja członków klubów piłkarskich, w których udział brali przedstawiciele 1) K.S „Wisła” Kraków, 2) K.S Cracovia, 3) K.S. „Pogoń” Lwów, 4) K.S Pogoń Katowice, 5) K.S. Warta Poznań, 6) Turystów Łódź i 7) Amatorskiego K.S. Król. Huta. Kluby te podobno postanowiły stworzyć Ligę i rozpisały już zawody o mistrzostwo na rok 1928, które rozpoczną się w najbliższych 14 dniach. Dziwimy się, że „Kattowitzer Ztg.” puszcza w świat podobne „kaczki”, wiedząc dobrze, że w dniu 1 listopada zakończono właśnie obrady nad zlikwidowaniem zatargu w piłkarstwie. Czy komu zależy na nowem rozbiciu?”
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.