Serbowie i sport

2014-09-12, 10:56   A A A   drukuj   Katarzyna Popek

fot. Wikimedia Commons
Serbia to kraj o zróżnicowanej turystyce. Dzieje się tak ze względu na krajobraz tego państwa. Wysokie góry oferują możliwość uprawiania narciarstwa w zimie i wspinaczki w lecie. Łagodny klimat pozwala na kąpiel w rzekach, a bogactwo przyrody zachęca do polowań. 

Narciarstwo
Znane jest w Serbii od XX wieku. Obfitujące w śnieg zimy gwarantują doskonałe warunki dla narciarzy w ciągu całego sezonu, który trwa od grudnia do marca. W ciągu ostatnich lat infrastruktura i wyposażenie serbskich kurortów uległa znacznej poprawie. Najbardziej rozwiniętym ośrodkiem sportowym jest Kopaonik, który znajduje się w Parku Narodowym Kopaonik w masywie o tej samej nazwie. Jest tam ponad 44 km tras narciarskich i 22 wyciągi narciarskie, dzięki którym można zachwycać się pięknymi widokami. Innym popularnym miejscem jest Zlatibor w południowo-zachodniej części Serbii.

Turystyka
Nie może być bardziej odpowiedniego miejsca dla wycieczek pieszych niż w Serbii. Wiele oznakowanych tras prowadzi w różne części kraju, co pozwala turystom nie tylko na aktywność fizyczną, ale również na spędzanie ciekawych wakacji, poznając kulturę Serbii. Wszystkie pory roku, oprócz zimy oferują wspaniałe warunki do pieszych wędrówek. 

Kolarstwo górskie
Ci, którzy lubią cieszyć się przyrodą, jeżdżąc na rowerze, znajdują raj dla siebie właśnie w serbskich górach. Istnieje wiele ścieżek rowerowych, o różnych stopniach trudności, na różnych wysokościach. Regionalne organizacje turystyczne oferują specjalne pakiety i wycieczki, zapewniając rowerzystom, wszystko czego potrzebują, zaczynając od napraw a kończąc na zakwaterowaniu. 

Wspinaczka
Różnorodność terenów serbskich oferuje możliwość przekraczania własnych lęków. Miłośnicy wspinaczek znajdą wiele wspaniałych terenów w Belgradzie, Vršacu czy Valjevie. W kraju działa wiele klubów wspinaczkowych. 

Sporty powietrzne
Sporty lotnicze są w Serbii raczej nowością, ale szybko zyskują popularność przede wszystkim wśród młodych ludzi. Szczyty i stoki górskie są doskonałym miejscem na loty paralotnią. Doświadczeni sportowcy mogą latać sami, zaś amatorzy mogą skorzystać z pomocy wykwalifikowanego instruktora. Coraz bardziej znane stają się też skoki spadochronowe, loty balonem czy szybownictwo. Wiele turystów oferuje specjalne szkolenia dla turystów.

Jazda konna
Hodowla koni w Serbii jest bardzo dobrze rozwinięta i stanowi doskonałą okazję dla odwiedzających, by mogli cieszyć się przyrodą. Istnieją 4 stadniny konne w kraju, które oferują naukę jazdy konnej także dla turystów. Na największą uwagę zasługuje stadnina w Zobnaticy, w której jest muzeum koni. 
Powrót | źródło: europe-cities.com
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.