Siatkarska Polska

2012-09-25, 08:10   A A A   drukuj   Przemysław Popek

Trzy lata temu odbył się pierwszy mecz XXVI Mistrzostw Europy w piłce siatkowej kobiet, które rozgrywane były w Polsce.

Nad Wisłę przyjechało piętnaście reprezentacji, szesnastą był gospodarz imprezy. Zespoły podzielono na cztery grupy. W grupie A najlepsza okazała się Holandia przed Polską, Hiszpanią i Chorwacją. Grupę B wygrały Włoszki, dalej uplasowały się Niemki, Turczynki oraz Francuzki. Z kolei grupa C zakończyła się w następującej kolejności Rosja, Bułgaria, Belgia, Białoruś, zaś D Serbia, Azerbejdżan, Czechy i Słowacja.

Następnie utworzono dwie grupy po sześć zespołów. Grupę E wygrały reprezentantki Holandii przed gospodyniami Polską, zaś w grupie F najlepsze były Włoszki i Niemki. Tym samym w półfinale Polska zmierzyła się z Holandią. Niestety biało-czerwone przegrały 1:3. W drugim półfinale Włoszki w takim samym stosunku wygrały z reprezentacją Niemiec. W finale pocieszenia gospodynie turnieju ograły kadrę naszych zachodnich sąsiadów 3:0 i ostatecznie zajęły trzecie miejsce. Z kolei Włoszki również 3:0 wygrały z Holandią i to one zostały Mistrzyniami Europy.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.