Sport na Barbadosie

2014-10-03, 09:06   A A A   drukuj   Katarzyna Popek

fot. morguefile.com/JonLuty
Jeśli jesteś pasjonatem sportu to Barbados jest odpowiednim miejscem dla Ciebie. Jest tu ogromna różnorodność zajęć sportowych, od wyścigów konnych do wszelkiego rodzaju gier sportowych. 

Wybrane dyscypliny sportowe na Barbadosie:
Krykiet – jest to narodowy sport. To właśnie stąd pochodzą takie nazwiska jak: Sir Garfield Sobers, Charlie Griffith czy Malcolm Marshall. Najbardziej popularnym miejscem do gry w krykieta jest Kensington Oval, na którym to odbył się Puchar Świata w 2007 roku.

Kolarstwo – jest ono również bardzo popularne wśród mieszkańców tego państwa, a to za sprawą wielu utalentowanych sportowców, tj. Barry Forde, który jest laureatem wielu zawodów w Europie, Australii czy Ameryce Łacińskiej. 

Nurkowanie – to wspaniały sport, który można uprawiać przez cały rok, dzieje się tak dzięki występowaniu raf i występowaniu wielu centrów sportowych. Barbados posiada własną komorę dekompresyjną położoną w pobliżu Bridgetown, a także jest ich wiele  po zachodniej i południowej stronie wybrzeża, dzięki którym państwo oferuje wiele kursów certyfikacyjnych.

Szermierka – dopiero rośnie zainteresowanie tym sportem. Od 2000 roku kraj ten posiada Stowarzyszenie Szermierki, w którym to jest 25 członków w wieku od 16. do 60. roku życia. 

Hokej na trawie – gra się w niego na Barbadosie od 1958 roku, kiedy to zostało utworzone stowarzyszenie mężczyzn uprawiających ten sport. Teraz stowarzyszenie to włącza także kobiety i jest znane jako Federacja Hokeja na Trawie. Na Barbadosie jest ponad 650 hokeistów, a wszyscy z nich biorą udział w różnej rangi zawodach.
Powrót | źródło: totallybarbados.com
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.