SportowaHistoria.PL ma już rok!

2012-11-11, 00:00   A A A   drukuj  

Dziś w dniu Narodowego Święta Niepodległości, portal SportowaHistoria.PL obchodzi swoje urodziny. Już od roku opisujemy dzieje polskiego sportu.

Z pewnością nie był to łatwy rok, pełen pracy i nadziei, że to co robimy ma sens. Dziś trudno powiedzieć, co czuł Henryk Jordan, przywożąc pierwszą futbolówkę na ziemie polskie, stając się przy tym prekursorem piłki nożnej nad Wisłą. Jakie emocje towarzyszyły zawodnikom, którzy we Lwowie rozgrywali pierwszy prawdziwy mecz piłkarski? Na te pytania dziś jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskamy. Wiemy, co czujemy my, redakcja portalu SportowaHistoria.PL, która jako pierwsza postanowiła tak szeroko opisywać dzieje polskiego sportu. Bez cienia wątpliwości czujemy ogromną satysfakcję mogąc promować historię sportu. Dziedzinę, która z każdym dniem staje się coraz ważniejszym tematem. W swoich artykułach nie zapomnieliśmy o sporcie osób niepełnosprawnych, bezdomnych, wykluczonych społecznie, czy też o Polakach przebywających poza granicami kraju.

Niejednokrotnie gościliśmy na łamach lokalnych mediów, przypominając o tym jak ważna jest pamięć o dawnych bohaterach sportu. Byliśmy gośćmi warszawskiego Radia Dla Ciebie, opowiadając o początkach piłki nożnej, w dniu w którym reprezentacja Polski po raz pierwszy zagrała na Stadionie Narodowym w Warszawie. Często odbieraliśmy telefony i e-maile od dziennikarzy z pytaniami dotyczącymi przeszłości naszego sportu. Stawiano nas w roli ekspertów od historii. Wreszcie i Wy, drodzy Czytelnicy nie baliście się stawiać trudnych pytań, na które staraliśmy się rzetelnie odpowiadać. Dla takich chwil warto tworzyć portal SportowaHistoria.PL, by pamięć o ważnych faktach historycznych przetrwała kolejne pokolenia. Wierzymy, że nadal będziecie z nami, bo naprawdę warto!

Przemysław Popek

redaktor naczelny portalu

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.