Sportowe podsumowanie 2011 roku cz. 2

2011-12-30, 11:39   A A A   drukuj   Przemysław Popek

Przed nami kolejne miesiące do podsumowania. Czas na maj, czerwiec, lipiec i sierpień.

MAJ

Piąty miesiąc roku był zakończeniem rozgrywek ligowych o mistrzostwo Polski w piłce nożnej. W nich triumfowała Wisła Kraków. W tym miesiącu odbył się również finał Pucharu Polski, który to zdobyła warszawska Legia, pokonując po rzutach karnych Lecha Poznań. Niestety, echo tego spotkania słyszalne jest po dziś dzień, bowiem mecz zakończył się wybrykami kibiców. W maju odbyły się również Mistrzostwa Świata w tenisie stołowym, ale niestety bez sukcesów polskich zawodników.

CZERWIEC

W czerwcu w Bydgoszczy odbył się Europejski Festiwal Lekkoatletyczny, festiwale te uznawane są za jedne z najważniejszych zawodów organizowanych w Europie. Dobrze spisali się Polacy, którzy aż osiemnaście razy stawali na podium. W połowie czerwca rozpoczęły się w Polsce Mistrzostwa Europy w koszykówce kobiet. Niestety, Polki zajęły dopiero jedenaste miejsce. Cztery medale zdobyli reprezentanci Polski w mistrzostwach Europy w kajakarstwie, które odbyły się w hiszpańskiej miejscowości Trasona.

LIPIEC

W Gdańsku odbył się finał Ligi Światowej, a jedną z kluczowych ról odegrała reprezentacja Polski mężczyzn. Siatkarze zajęli trzecie miejsce. Fani tenisa ziemnego również mieli okazję znaleźć coś dla siebie. W Polsce odbyły się dwa ważne turnieje Challenger ATP Porsche Open, a także ATP BNP Paribas Polish Open. W ostatni dzień lipca rozpoczął się Tour de Pologne, najlepszy z Polaków był ósmy – Bartosz Huzarski. Jeden medal do Polski, przywiozła reprezentacja z Mistrzostw Świata w pływaniu.

SIERPIEŃ

W sierpniu rozpoczął się tenisowy turniej wielkoszlemowy US Open, w którym to do finału gry podwójnej dotarli para Mariusz Fyrstenberg oraz Marcin Matkowski. Niestety, w ostatnim meczu zawodów nie sprostali austriacko-niemieckiej parze Jürgen Melzer i Philipp Petzschner. W ósmym miesiącu roku rozpoczęły się także Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce. Z Korei Południowej Polacy przywieźli zaledwie jeden medal. Złoty krążek zdobył Paweł Wojciechowski w skoku o tyczce. Ponadto w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Europy w hokeju na trawie kobiet drugiej dywizji z udziałem reprezentacji Polski. Jednym z najważniejszych wydarzeń była inauguracja stadionu piłkarskiego w Gdańsku – PGE Arena. Pierwsze spotkanie odbyło się 14 sierpnia, Lechia Gdańsk – Cracovia.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.