Sportowa Historia

Srebrna Zofia

2016-07-09, 15:30   A A A   drukuj

Zofia Noceti-Klepacka (YKP Warszawa) została wicemistrzynią Europy w windsurfingowej klasie RS:X.

W wyścigu medalowym udział wzięło dziesięć najlepszych zawodniczek, Klepacka zajęła w nim 4. miejsce. Wygrała Picon, dzięki czemu zrównała się punktami z reprezentantką Polski.

Po tytuł sięgnęła Francuzka Charline Picon za triumf w decydującym starcie, 3. miejsce zajęła Rosjanka Stefania Jelfutina.

To piąty medal ME dla Klepackiej, pierwszy srebrny. W 2011 roku w Burgas zdobyła złoty krążek, a także może się pochwalić trzema brązowymi medalami. Jest również mistrzynią i dwukrotną wicemistrzynią świata oraz brązową medalistką igrzysk olimpijskich w Londynie (2012).

Startująca w wyścigu medalowym Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Zajęła w nim 8. miejsce, a zawody ukończyła na 9. pozycji. - wśród Europejek na 8. - pozycji.
Powrót | źródło: przegladsportowy.pl