Stanisław Marusarz wicemistrzem świata

2016-03-01, 20:38   A A A   drukuj  

fot. morguefile.com/Ladyheart
„Dziennik Poranny” 1 marca 1938 roku donosił na swych łamach o sukcesie Stanisława Marusarza podczas Mistrzostw Świata w Lahti.

„W niedzielę odbył się w Lahti konkurs skoków o mistrzostwo świata: otwartej i do kombinacji. Zawody te przyniosły tryumf Norwegom, którzy obsadzili wszystkie czołowe miejsca w konkursie. Z narciarzy innych państw skandynawskich i kontynentu europejskiego groźni dla Norwegów okazali się tylko dwaj zawodnicy: Polak Stanisław Marusarz i Austriak Józef Bradl. Stanisław Marusarz uzyskał w pierwszej serii najdłuższe skoki 66 i 67 mtr. Polskiemu narciarzowi publiczność urządziła gorącą owację. Austriak Bradl skoczył dwukrotnie po 63 mtr. Z zawodników norweskich najpiękniejszy styl wykazał najmłodszy z braci Roud Ashjoern klasyfikując się na pierwszym miejscu w konkursie skoków otwartych. Marusarz dzięki swoim doskonałym skokom sklasyfikował się na drugim miejscu w konkursie skoków otwartych. Wynik ten jest olbrzymim sukcesem Polaka, zwłaszcza, że konkurencja była niezwykle silna.”
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.