Starty Polaków na ME

2012-01-17, 09:48   A A A   drukuj   Przemysław Popek

W niedzielę polscy szczypiorniści rozpoczęli rywalizację w Mistrzostwach Europy meczem z Serbią. Dziś podopieczni Bogdana Wenty zagrają ze Słowacją. Jak ich starty w mistrzostwach wyglądały wcześniej?

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej rozgrywane są od 1994 roku, co dwa lata. Impreza rozgrywana w Serbii jest szóstą, w której rywalizują biało-czerwoni. Po raz pierwszy na mistrzostwach zagraliśmy w 2002 roku. Wówczas zajęliśmy 15. miejsce. Dwa lata później w Słowenii było jeszcze gorzej, bowiem Polska została sklasyfikowana na ostatniej – 16. pozycji. W 2006 roku w Szwajcarii było zdecydowanie lepiej, czyli 10. miejsce. W 2008 roku apetyty fanów handballu były ogromne, wszak rok wcześniej piłkarze Bogdana Wenty zajęli na Mistrzostwach Świata 2. miejsce. W mistrzostwach Starego Kontynentu byli jednak na 7. pozycji. Na ostatnich mistrzostwach Polacy byli bardzo blisko medalu. Niestety, w meczu o 3. miejsce przegrali z Islandią 26:29.

Dziś apetyt kibiców piłki ręcznej jest równie wielki. Na którym miejscu swój udział w mistrzostwach zakończą reprezentanci Polski? O tym przekonamy się już wkrótce.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.