Sukces por. Pohoreckiego

2016-06-03, 18:18   A A A   drukuj  

fot. morguefile.com/cohdra
3 czerwca 1938 roku „Dziennik Poranny” informował o sukcesie naszego zawodnika w międzynarodowych zawodach hippicznych w Warszawie.

„We środę, w piątym dniu międzynarodowych zawodów hippicznych w Warszawie, rozegrano na torze w Łazienkach konkurs o nagrodę miasta Warszawy o nagrodę prezydenta Starzyńskiego, dla koni, które w bieżącym sezonie ukończyły co najmniej jeden konkurs międzynarodowy, a nie wygrały więcej, niż 100 zł. Do konkursu zgłoszono 123 konie, na starcie stanęło 93. Na torze ustanowiono 14 przeszkód. Konkurs rozegrano w dwóch seriach: a) dla koni urodzonych w latach 1931 i 1932. b) dla koni urodzonych w r. 1030 i starszych. W pierwszej serii bezkonkurencyjny był por. Pohorecki na „Dyngusie”. W serii drugiej trzech jeźdźców polskich przeszło parcours bez błędu: por. Groniowski na „Czekanie”, kpt. Biliński na „Florku-Siłaczu” i rtm. Rojcewicz na „Tajfunie”. Do rozgrywki decydującej stanęło 10 koni. Pierwsze miejsce zdobył por. Pohorecki na „Dyngusie”, wykazując piękny styl na przeszkodach, doskonałą jazdę na czas i robiąc parcours bez błędu.”
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.