Sukcesy przed nami

2013-02-16, 07:39   A A A   drukuj   Przemysław Popek

Korfball to dyscyplina stosunkowo mało znana w Polsce, jednak na świecie posiada długoletnią tradycję.

Korfball jest jedyną koedukacyjną grą na świecie, w jednym zespole grają cztery kobiety i czterech mężczyzn. Pierwsze mecze odbywały się już w 1903 roku. W Polsce prekursorzy tego sportu pojawili się ponad 80. lat później. W 1987 roku w Olsztynie odbył się pokazowy mecz korfballu. Cztery lata później odbyły się pierwsze mistrzostwa Polski, w których triumfował AWF Warszawa. Warszawianie wygrywali rywalizację aż dwunastokrotnie. Cztery razy najlepszy był Mega Sports Warszawa, który jest obecnym mistrzem kraju. Trzykrotnie wygrywali zawodnicy AWF Biała Podlaska, po jednym mistrzowskim tytule na swoim koncie mają AWF Kraków, Korfball Cirkus Konstancin oraz AWF Wrocław.

Tą dyscypliną w kraju zajmuje się Polska Federacja Korfballu, która zrzeszona jest w Międzynarodowej Federacji Korfballu. Jak na razie polskie drużyny w europejskich pucharach plasują się w okolicy 7-9. miejsca. Największe sukcesy w korfballu jeszcze przed nami.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.