SuperFinał ponownie na Stadionie Narodowym

2013-04-09, 16:35   A A A   drukuj   Przemysław Popek

VIII SuperFinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego zostanie ponownie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. Mecz wieńczący sezon zaplanowany jest na niedzielę 14 lipca br.

Zeszłoroczny NAC VII SuperFinał był spektakularnym sukcesem działającej zaledwie od jesieni 2006 Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Wyprzedano komplet - 23 000 biletów. Widzowie zgromadzeni na trybunach było świadkami pierwszego w historii mistrzostwa PLFA dla drużyny Seahawks Gdynia. Po emocjonującym, obfitującym w efektowne akcje punktowe meczu zespół z Trójmiasta pokonał drużynę Warsaw Eagles 52:37. W poprzedzającym sportową rywalizację wielkim pikniku zorganizowanym na błoniach Stadionu Narodowego wzięło udział ponad 12 000 osób. Mecz pokazały telewizje TVN Turbo, nSport HD i Eurosport 2 HD.

- Zeszłoroczny VII SuperFinał był milowym krokiem dla futbolu amerykańskiego w Polsce. Dzięki temu wydarzeniu, które odbiło się głośnym echem nie tylko w Europie, ale także za oceanem, nasza wciąż bardzo młoda w Polsce dyscyplina wzniosła się na nowy poziom - mówi Jędrzej Stęszewski, prezes PLFA. - Wierzymy w to, że tegoroczny SuperFinał przyniesie kibicom jeszcze bardziej niepowtarzalne emocje. Zespół organizacyjny PLFA i całe środowisko futbolu amerykańskiego w Polsce dołożą wszelkich starań by udowodnić, że zeszłoroczny sukces nie był przypadkiem. Gwarantujemy całym rodzinom i osobom w każdym wieku niezapomniane wrażenia - dodaje Stęszewski.

Powrót | źródło: inf. prasowa
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.