Święta, a sport

2011-12-25, 12:18   A A A   drukuj   Przemysław Popek

Święta to okres odpoczynku od codziennych spraw i możliwość spotkań z rodziną. Czy jednak dla wszystkich?

Bycie sportowcem to dość specyficzny zawód i nie każdy może pozwolić sobie na odrobinę lenistwa. Co prawda w Polsce większość ma wolne to jednak nie wszyscy. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w Wiśle odbędą się zaległe Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Dla podopiecznych Łukasza Kruczka będzie to ostatni sprawdzian przed Turniejem Czterech Skoczni. Wolnego 26 grudnia nie będą mieli również siatkarze Farta Kielce, którzy wtedy odbędą trening, bowiem cztery dni później zmierzą się z liderem PlusLigi Zaksą Kędzierzyn-Koźle.

Grający niegdyś w Liverpoolu Jerzy Dudek często narzekał na granie w święta. W Anglii rywalizacja w Premier League w tzw. Boxing Day, czyli drugi dzień świąt jest tradycją. Świąteczne granie czeka Tomasza Kuszczaka jego Manachester United będzie rywalizował z Wigan Athletic. Aresenal Londyn Wojciecha Szczęsnego oraz Łukasza Fabiańskiego gra we wtorek.

Podobną sytuację ma chociażby piłkarz ręczny Bartłomiej Jaszka, Füchse Berlin w meczu Bundesligi podejmować będzie MT Melsungen. Pracowicie ten czas spędzi także Marcin Gortat, którego Phoenix Suns zmierzy się z New Orleans Hornets. W krajach Europy zachodniej, ale nie tylko w odróżnieniu od Polski rozgrywki sportowe są raczej normalnością. W Ameryce Północnej, w Kanadzie w drugi dzień świąt fani hokeja na lodzie zbierają się by obejrzeć mecz juniorskiej reprezentacji.

W naszym kraju coraz częściej zachęca się jednak do tego, by drugi dzień świąt Bożego Narodzenia spędzić aktywnie. Polacy zachęcani są chociażby do wyjścia na lodowisko, czy też na pływalnie. Jak pokazuje historia kwestią czasu wydaje się organizowanie również imprez sportowych właśnie w drugi dzień świąt.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.