Szermiercze Mistrzostwa Europy w Polsce!

2015-12-20, 17:45   A A A   drukuj  

fot. morguefile.com/Ladyheart
„Przegląd Sportowy” 20 grudnia 1933 roku zamieszcza informację o przygotowaniach do szermierczych mistrzostw Europy w Polsce.

„W dniach 20-29 czerwca 1034 roku odbędą się w warszawie jak wiadomo mistrzostwa Europy. Polski Związek Szermierczy, organizator tych wielkich zawodów, rozpoczął już przygotowania. Wyznaczono trzy grupy treningowe, do których już zakwalifikowano zawodników. Grupy te przedstawiają się następująco:
Szabla: Papée, Nycz, Segda, Friedrich, Susk, Dobrowolski, Załęski, Paszek, Żochowski, Anałowicz, Kozłowski, Huszczo, Mirecki, Kużnicki, Bachman, Parecki, Tychy, Serafin, Kazenierowicz.
Szpada: Szempliński, Zabielski, Małtyszko, Szapenko, Franz, Brejniak, Kleban, Krzyżanowski.
Floret: Urbankiewicz, i Zaczyk.
Reprezentacja polska na mistrzostwa Europy składać się będzie zarówno w kategorji indywidualnej jak zespołowej, z czterech zawodników w każdej broni. Eliminacje rozstrzygną o składzie drużyny.
Marszałek Piłsudski objął honorowy protektorat nad mistrzostwami szermierczymi Europy, które odbędą się w Warszawie w czerwcu r. p.”
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.