TOP10 - sportowych hitów

2015-09-02, 09:25   A A A   drukuj   Przemysław Popek

fot. YouTube
Wielu artystów śpiewało o sukcesach sportowców. Wiele piosenek powstało ku chwale piłkarzy. Po sukcesie lekkoatletów, może czas na utwór dla nich?

Tymczasem portal SportowaHistoria.PL przygotował swój subiektywny ranking sportowych hitów.

MIEJSCE 10
Pudelsi – Mundialerio
Piosenka powstała po nieudanych dla Polaków mistrzostwach świata w Korei i Japonii. Pudelsi w utworze starają się wyjaśnić przyczyny porażki biało-czerwonych. Czy robią to słusznie? Sami posłuchajcie!

MIEJSCE 9
Kazik Na Żywo – Andrzej Gołota
Piosenka ku czci Andrzeja Gołota, z pewnością „Andrew” za swoje sportowe sukcesy zasługuję na własną arię. Czy jest to jednak piosenka godna wielkiego mistrza?

MIEJSCE 8
Resort K-Ce – Skacz jak Adam Małysz
Tym razem piosenka wielbiąca mistrza skoków narciarskich. Pewnie fanom gatunku się spodoba, ale do najlepszych wiele jej brakuje.

MIEJSCE 7
Mezo & Pan Duże Pe – Futbol
Dla piłkarskich kibiców to niemal klasyka gatunku. Hip-hopowy utwór powstał na fali dobrej gry biało-czerwonych pod wodzą Jerzego Engela.

MIEJSCE 6
Norbi – Do boju Polsko
Kolejny kawałek na cześć naszych kopaczy. Norbi do utworu zaprosił dwóch piłkarzy Piotra Świerczewskiego i Tomasza Iwana.

MIEJSCE 5
Jarzębina – Koko Euro Spoko
Oficjalny hymn Euro 2012, na tym można, by skoczyć opis. Utwór niezwykle kontrowersyjny, a z drugiej strony ukazujący polski folklor.

MIEJSCE 4
Wojciech Kilar – W stepie szerokim
Utwór w swoim założeniu niesportowy, ale ostatecznie taki się stał. Traktowany niemal jako siatkarski hymn, znany również pod nazwą „Pieśń o małym rycerzu”.

MIEJSCE 3
Marek Torzewski – Do przodu Polsko
Hymn piłkarskiej reprezentacji Polski na mundial w 2002 roku. Piosenka, która wielu zachwyca. Szkoda tylko, że nie poniosła naszych „Orłów” do zwycięstw w Korei i Japonii.

MIEJSCE 2
Maryla Rodowicz – Futbol
Hit przygotowany na mundial w 1974 roku. Artystka uczestniczyła w ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Monachium gdzie wykonała właśnie piosenkę „Futbol”.

MIEJSCE 1
Bogdan Łazuka – Tajemnica mundialu
Lider naszego zestawienia. Któż nie zna słów:
„Uliczkę znam w Barcelonie
W uliczkę wyskoczy Boniek
Będzie słychać na stadionie
Brawo Polonia,
Brawo ten pan.”

Zresztą posłuchajcie sami!Jaki jest Wasz ranking sportowych hitów? Piszcie, komentujcie!

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.