TOP3 - polskich memoriałów

2015-09-16, 09:25   A A A   drukuj   Przemysław Popek

fot. Wikimedia Commons/Kwiatuszek
Dziś zapraszamy Was na krótki ranking najlepszych polskich memoriałów.

Memoriał do doskonała okazja do upamiętnienia dorobku sportowca, trenera, czy działacza. Wybraliśmy według nas trzy najlepsze memoriały organizowane w Polsce. Celowo nie przyznaliśmy konkretnych miejsc, bo każdy z nich to światowa klasa.

MEMORIAŁ HUBERTA WAGNERA
Siatkarskie święto upamiętniające słynnego trenera Huberta Wagnera. W sumie odbyło się trzynaście edycji. Tylko raz biało-czerwonych zabrakło na podium. Sześciokrotnie polscy zawodnicy wygrali turniej. Pierwsze edycje odbywały się w Olsztynie i okolicach. Obecnie w celu promocji siatkówki zawody odbywają się w różnych polskich miastach.

MEMORIAŁ KAMILI SKOLIMOWSKIEJ
Międzynarodowy mityng lekkoatletyczny organizowany w Warszawie przez Fundację Kamili Skolimowskiej ku pamięci znakomitej kulomiotki, mistrzyni olimpijskiej. Pierwotnie miała odbyć się tylko jedna edycja zawodów, w 2009 roku, w tym samym, w którym doszło do tragicznej śmierci zawodniczki. Rok później impreza się nie odbyła, jednak w 2011 roku powrócono do tej wspaniałej idei. Tym samym raz zawody miały miejsce na boisku Skry, trzykrotnie na stadionie Orła, a od dwóch lat odbywają się na Stadionie Narodowym.

TURNIEJ IM. FELIKSA STAMMA
Zawody upamiętniające legendarnego trenera boksu Feliksa Stamma. Po raz pierwszy zorganizowane w 1977 roku. Przez lata zdobyły ogromny prestiż w pięściarskim środowisku. Na ringu zawodów występowały takie gwiazdy jak Brytyjczyk Lennox Lewis czy też Rosjanin Aleksandr Powietkin. W zakończonej właśnie 32. edycji turnieju triumfowało aż czterech Polaków.
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.