Video: Ostatni wielki bieg "Bronka"

2016-12-01, 16:15   A A A   drukuj   Michał Hasik
Jest aktualnym rekordzistą Polski na bieżni na pięciu różnych dystansach. W swojej karierze wygrał setki biegów. Został zapamiętany przez jeden olimpijski występ.

Do Moskwy w 1980 roku "Bronek" Malinowski jechał po olimpijskie złoto. Zapewniał, że nie interesuje go żaden inny kolor medalu. Zwycięstwo na stadionie Łużniki miało być ukoronowaniem jego długiej i obfitującej w szereg sukcesów kariery sportowej. Finałowy bieg na 3000 metrów z przeszkodami zaczął spokojnie. Po pokonaniu jednego kilometra tracił ponad 40 metrów do prowadzącego Tunezyjczyka Filberta Bayi. Nie przyśpieszył, cały czas biegł swoim rytmem. Wiedział, że jego rywal nie będzie w stanie wytrzymać narzuconego tempa przez cały dystans. Ostatnie dwa okrążenia to popis w wykonaniu Bronisława Malinowskiego. Zapraszamy do obejrzenia pamiętnej i jakże szczęśliwej dla niego olimpijskiej rywalizacji w stolicy ZSRR. 

Finał igrzysk był ostatnim wielkim biegiem „Bronka”. Zginął rok później w wypadku samochodowym w rodzinnym Grudziądzu.
Powrót | źródło: Materiały własne/YouTube
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.