Volleyball Hall of Fame

2014-09-06, 10:11   A A A   drukuj   Tomasz Michalak

fot. Wikimedia Commons
Volleyball Hall of Fame utworzona została 6 czerwca 1978 roku w Holyoke w Stanach Zjednoczonych. Dlaczego akurat w tym mieście? 

Wiąże się z tym miejsce narodzin piłki siatkowej. To tutaj nauczyciel William Morgan pracujący w szkole YMCA po raz pierwszy opracował zasady gry w siatkówkę. Działa się to w roku 1895.

Corocznie odbywają się uroczystości włączenia do galerii postaci świata siatkówki, połączone z turniejem piłki siatkowej. Obecnie uhonorowanych jest ponad stu zawodników, trenerów i działaczy, w tym czterech Polaków. W 2002 roku do grona sław wpisany został chyba najwybitniejszy polski siatkarz Tomasz Wójtowicz. W następnych latach zaszczyt ten spotkał Stanisława Gościniaka (2005), Edwarda Skorka (2006) i twórcę sukcesów naszej siatkówki trenera Huberta Wagnera (2010). Kto będzie następnym Polakiem? Trudno powiedzieć, ale miejmy nadzieje, że sukces reprezentacji w odbywających się mistrzostwach świata otworzy drzwi do Volleyball Hall of Fame obecnym kadrowiczom.
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.