W hołdzie hrubieszowskim lekkoatletom

2014-09-29, 10:08   A A A   drukuj   Przemysław Popek

Mirosław Dąbrowski/fot. Przemysław Popek
„Oni tworzyli potęgę hrubieszowskiej lekkoatletyki w latach 1970 – 1985” to tytuł wystawy zorganizowanej w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie.

Organizatorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Mirosław Dąbrowski, autor komiksów o Hrubieszowie, trener kadry juniorek w unihokeju, ale przede wszystkim były sportowiec. – Jestem byłym lekkoatletą, zrobienie takiej wystawy było dla mnie rzeczą naturalną. Można odebrać ludziom wszystko, ale nigdy nie zabierze im się wspomnień – tłumaczy motywy powstania wystawy jej twórca.

Tytuł wystawy nie jest przypadkowy, do dziś wiele rekordów z tego okresu nie zostało pobitych. Wystawa jest okazją do wspomnień dla wielu były zawodników. W jej powstanie zaangażowali się także mieszkańcy, którzy dostarczali materiałów na wystawę. Ekspozycja „Oni tworzyli potęgę hrubieszowskiej lekkoatletyki w latach 1970 – 1985” to nie tylko ciekawe przedstawienie historii sportu, ale także historii miasta, a przede wszystkim hołd, dla tych których już z nami nie ma...
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.