Wielki niemiecki trener

2015-10-16, 09:51   A A A   drukuj   Katarzyna Popek

fot. Wikimedia Commons/Tim Reckmann
Jürgen Klopp przyszedł na świat 16 czerwca 1967 roku w Stuttgardzie i stał się później odnoszącym sukcesy trenerem piłki nożnej.

Zanim przeniósł się do drugoligowego klubu FSV Mainz 05, grał on relatywnie nie odnosząc sukcesów w małych klubach niższej ligi. Był to transfer, który miał kształcić Kloppa, ponieważ grał tam napastnik, który prywatnie miał ukończone studia o kierunku sportowym. Jak się później okazało, był to strzał w dziesiątkę, ponieważ w lutym 2001 roku został trenerem tego klubu. Miało to być tylko przejściowe rozwiązanie, dopóki klub ten nie znajdzie nowego trenera. W rezultacie wyszło inaczej i wraz z menedżerem Christianem Heidelem odbudował drużynę, z którą to szybko zaczął osiągać sukcesy, ponieważ jego zespół awansował nawet do Bundesligi, niestety na krótko. Latem 2008 roku opuścił Mainz i związał się z Borussią Dortmund, gdzie krok po kroku naprawiał kadrę. Klopp jest sympatyczną i emocjonalną osobą, która okazała się być głównym filarem wielu osiągnięć. Publiczność była bardzo zachwycona piłką nożną graną przez zawodników z Dortmundu, która dokładnie pokazuje charakter Kloppa. Wygrana w mistrzostwach Niemiec w latach 2011 i 2012 była wielkim zaskoczeniem i nie do przewidzenia. W tamtej chwili Klopp stał się najbardziej odnoszącym sukcesy trenerem ligi. 

Klopp prywatnie angażuję się w walkę przeciwko rasizmowi. Reprezentuje on także różne przedsięwzięcia w mediach. Dla Kloppa ważne są takie wartości jak wierność oraz dyscyplina i właśnie to chce dawać jako przykład swoim zawodnikom. 

Parę dni temu Jürgen Klopp został trenerem Liverpoolu.
Powrót | Źródło: was-war-wann.de
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.