Wołodymyr Kłyczko

2015-11-20, 10:00   A A A   drukuj   Katarzyna Popek

fot. Wikimedia Commons/Vergo
Wołodymyr Kłyczko (pseud. Dr Steelhammer) urodził się 25 marca 1976 roku w Kazachstanie. To ukraiński bokser z sukcesami w wadze ciężkiej. 

Kłyczko i jego młodszy brat – Witalij od najmłodszych lat wykazywali zainteresowanie lekką atletyką. Wołodymyr tak jak brat zajmował się boksem amatorskim, ale gdy Witalij stracił szansę konkurowania podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie (1996) z powodu stosowania sterydów, zajął on jego miejsce w zespole i zdobył złoto w wadze superciężkiej. Jako amator wygrał 134 walki ze 140.

Jednak w jego karierze miały miejsce także porażki – z Amerykaninem Rossem Puritty (1998), z południowoafrykańskim bokserem Corrie Sandersem (2003) czy też z amerykańskim zawodnikiem Lamonem Brewsterem (2004), które były ogromnym zagrożeniem dla jego dalszej kariery. Na szczęście dzięki amerykańskiemu trenerowi Emanuelowi Steward Wołodymyrowi udało się wywalczyć cztery pasy mistrzowskie w latach 2005 – 2011.

Podczas wielu walk braci Kłyczko znajdowało się wielu kibiców, a telewizje w Niemczech, Polsce i na Ukrainie odnotowywały rekordy oglądalności. Jednakże sami bracia nie chcą stanąć na ringu twarzą w twarz...
Powrót | Źródło: britannica.com
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.