Wspaniały triumf na MŚ w biathlonie!

2015-03-07, 19:15   A A A   drukuj

Wspaniałe informacje napłynęły z Mistrzostw Świata w biathlonie z Kontiolahti Weronika Nowakowska-Ziemniak zdobyła srebrny medal w biegu sprinterskim na 7,5 km, przegrywając jedynie z Francuzką Marie Dorin Habert. Trzecie miejsce zajęła Ukrainka Walje Semerenko.

Weronika Nowakowska-Ziemniak, była jedyną zawodniczką, która strzelała bezbłędnie, a do do zwyciężczyni straciła ledwie 9,6 s. - to pierwsze podium w jej karierze podczas zawodów najwyższej rangi!

Dwie kolejne nasze zawodniczki też podczas dzisiejszego biegu spisały się rewelacyjnie Krystyna Pałka sklasyfikowana została na piątym miejscu, Magdalena Gwizdoń zajęła dobre siódme miejsce. Zawodów do udanych jedynie nie może zaliczyć Monika Hojnisz, która uplasowała się na 75. miejscu.

Dziś także rywalizowali panowie, niestety oni startu w biegu sprinterskim na 10 km nie mogą zaliczyć do udanych. Najlepiej spisał się Krzysztof Pływaczyk zajmując 58. miejsce, Łukasz Szczurek uplasował się pięć miejsc za kolegą z reprezentacji, a Grzegorz Guzik zapewne nie będzie dumny z 89. lokaty.
Powrót | źródło: własne