Wydarzyło się: Henryk Apostel trenerem reprezentacji

2015-12-21, 11:15   A A A   drukuj   Michał Hasik

fot. Wikimedia Commons/GaborfromHungary
W dniu 20 grudnia 1993 roku Henryk Apostel został selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Henryk Apostel został następcą Andrzeja Strejlaua, który podał się do dymisji po nieudanych dla nas eliminacjach do Mistrzostw Świata w Stanach Zjednoczonych w 1994 roku. Władze PZPN postawiły przed nowym selekcjonerem  jasny cel – uzyskanie awansu do EURO 1996. 

Drużyna prowadzona przez Apostela prezentowała się z dobrej strony, jednak mimo cennych remisów wywalczonych z Francją (0:0, 1:1) i Rumunią (0:0) oraz wysokiego zwycięstwa ze Słowacją (5:0), zajęła dopiero 4. miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. Kluczowa dla końcowego układu tabeli okazała się porażka w inauguracyjnym meczu z Izraelem (1:2) oraz niespodziewany blamaż ze Słowacją (1:4).

Henryk Apostel prowadził polską drużynę narodową w 19 meczach. Uzyskał bilans 7 zwycięstw, 7 remisów oraz 5 porażek. Podał się do dymisji 15 listopada 1995 roku, dzień po kończącym eliminacje meczu z Azerbejdżanem (0:0).

Po zakończeniu przygodą z kadrą Apostel objął stery w Wiśle Kraków, którą wprowadził do ekstraklasy. Później pracował przez rok w Górniku Zabrze, wyjechał do Omanu, by swoją karierę trenerską zakończyć w KSZO Ostrowiec. Z zespołem z Ostrowca Świętokrzyskiego próbował zakwalifikować się do najwyższego szczebla rozgrywek, jednak bezskutecznie.
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.