Wydarzyło się: wystartował Eurosport Polska

2016-04-11, 17:49   A A A   drukuj   Michał Hasik

fot. Wikimedia Commons
Dwadzieścia lat temu, dokładnie 10 kwietnia, rozpoczął nadawanie kanał Eurosport Polska.

Wcześniej kanał przez siedem lat dostępny był w języku angielskim. Polska wersja językowa została uruchomiona 10 kwietnia 1996 roku. Pierwsza transmisja miała miejsce o godz. 17:30 i była wcześniej szeroko promowana w innych mediach. Początkowo stacja nadawała jedynie trzy godziny komentarzy w języku polskim dziennie. W kolejnych latach stopniowo zwiększano ich zakres, aż w końcu – w lipcu 2000 roku, władze kanału mogły się pochwalić – wszystkie transmitowane przez nas wydarzenia sportowe mają polski komentarz!

Pod koniec pierwszej dekady XXI wieku Eurosport Polska był najbardziej dochodowym i najczęściej oglądanym kanałem sportowym w kraju. Docierał do ponad 6 milionów gospodarstw. Współpracowało z nim wielu znanych sportowców i trenerów, m.in.: Otylia Jędrzejczak, Krzysztof Hołowczyc, Alicja Pęczak, Wojciech Fibak, Andrzej Strejlau czy Jerzy Engel.

W ostatnich latach Eurosport Polska mocno konkuruje ze stale zyskującymi na popularności Polsat Sport oraz TVP Sport. W 2012 roku stacja połączyła siły ze znanym serwisem informacyjnym Onet.pl - współpraca ma charakter reklamowy oraz redakcyjny. Z kolei w 2014 roku właścicielem globalnego Eurosportu zostało Discovery Communication.
Powrót | źródło: Wikipedia.pl/materiały własne
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.