Wystawa ,,Władysław Byszewski- sportowiec i hodowca"

2015-07-06, 12:34   A A A   drukuj  
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zaprasza na wystawę poświęconą Władysławowi Byszewskiemu (ur. 1922 r.).

Muzeum zaprezentuje fotografie ze zbiorów Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie, dokumentujące różne etapy życia bohatera. Fotografie przenoszą  widza w lata 20. i 30. XX wieku - czasy dzieciństwa Byszewskiego i początków przygody jego życia - koni i jeździectwa, ukazują sukcesy sportowe w latach 50. i 60.,  a także okres kariery sędziowskiej i pracy związanej z hodowlą.

Władysław Byszewski jest jedną z najbardziej znanych postaci polskiego jeździectwa. O tym wyjątkowym człowieku można by wiele opowiadać, jednak, aby nie zdradzać wszystkiego i zachęcić do oglądania wystawy przedstawiamy go tylko w kilku słowach: czterokrotny mistrz Polski w skokach przez przeszkody, uczestnik Pucharu Narodów, trener kadry narodowej, sędzia konkursów na szczeblu międzynarodowym, zasłużony działacz Polskiego Związku Jeździeckiego, twórca znakomitych osiągnięć hodowli Stadniny Koni Moszna, inspektor hodowlany stadnin państwowych, autor wielu publikacji z dziedziny hipologii.

Wystawa ,,Władysław Byszewski- sportowiec i hodowca” została przygotowana przez Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie. Będzie czynna w dniach od 8 lipca do 23 sierpnia br. w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, budynek Centrum Olimpijskiego, parter).
Powrót | źródło: inf. prasowa
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.