ISSN
Sportowa Historia

Złoty Marcin Lewandowski

2015-03-09, 14:53   A A A   drukuj

W Pradze w ostatnim dniu halowych ME reprezentanci Polski wywalczyli jeszcze 4 medale - w sumie z Czech wracają z siedmioma krążkami 1 - złoty, 2 - srebrne, 4 - brązowe. Najcenniejszy, złoty, zdobył 800-metrowiec Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz Słupsk).

Marcin Lewandowski, w praskich mistrzostwach był zdecydowanie lepszy od rywali. W finale nie pozostawiając nikomu złudzeń, Wygrywając z czasem (1:46.67). Polak wyprzedził na mecie Irlandczyka Marka Englisha (1.47.20) i Holendra Thijmena Kupersa (1.47.25). Złoty medal podczas HME na dystansie 800 metrów pozostaje w rękach Polaków od 2011 roku.

Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom) musiała zadowolić się wicemistrzostwem w biegu na 1500 m (4.10.53), tym razem nasza reprezentantka musiała uznać wyższość pochodzącej z Etiopii Sifan Hassan (4.09.04). Na trzecim miejscu finiszowała Włoszka Fedrica Del Buono (4:11.61)

Czwarte miejsce zajęła nasza druga reprezentantka Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków) (4.12.71), a ósme Renata Pliś (Maraton Świnoujście) (4.16.96).

Sztafeta 4x400 m w składzie: Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn), Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław), Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina (obaj WKS Śląsk Wrocław) podobnie jak Cichocka mogła się cieszyć ze srebrnego medalu, a uzyskany wynik (3.02.97) to nowy rekord Polski. Zwyciężyła sztafeta Belgii w składzie: Julien Watrin, Dylan Borlee, Jonathan Borlee, Kevin Borlee (3:02.87). Na trzecim miejscu finiszowała sztafeta Czech: Daniel Nemecek, Patrik Šorm, Jan Tesar, Pavel Maslák (3:04.09).

Kolejny medal w ostatnim dniu HME zdobyła sztafeta pań 4x400 m w składzie: Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław), Małgorzata Hołub (Bałtyk Koszalin), Monika Szczęsna i Justyna Święty (obie AZS AWF Katowice) uzyskując wynik (3.31.90), który pozwolił im na zajęcie trzeciego miejsca. Zwyciężyły Francuzki Floria Guei, Elea Mariama Diarra, Agnes Raharolahy, Marie Gayot (3.31.61) przed Brytyjkami Kelle Massey, Seren Bundy-Davies, Laura Maddox, Kristen Mcaslan (3.31.79)

Wyniki pozostałych naszych reprezentantów startujących w niedzielę:

Ewa Swoboda (UKS Czwórka Żory) zajmuje 8. miejsce w biegu na 60 m - wynikiem (7,20 s) poprawiła o 0,01 s należący do niej rekord kontynentu juniorek