Zmarł Bogdan Chruścicki

2015-10-16, 13:58   A A A   drukuj  

fot. Wikimedia Commons/Exploti
W wieku 69 lat zmarł dziennikarz sportowy Bogdan Chruścicki, wieloletni komentator skoków narciarskich na antenie Eurosportu.

Bogdan Chruścicki urodził się 16 października 1946 roku. Zmarł, 16 października 2015 roku w dniu swoich 69 urodzin. Chruścicki w swojej karierze pracował m.in. w "Głosie Pracy", "Sztandarze Młodych", Polskim Radiu, a także był redaktorem naczelnym Kroniki Sportu Polskiego.

Z początkiem 1977 roku Chruścicki został dziennikarzem redakcji sportowej Polskiego Radia, dla której relacjonował letnie i zimowe igrzyska olimpijskie w Lake Placid i Moskwie (1980), Sarajewie i Los Angeles (1984), Calgary i Seulu (1988), Albertville i Barcelonie (1992), Lillehammer (1994), Atlancie (1996) i Nagano (1998). Związany był z polskim oddziałem grupy Eurosport. Widzowie tej stacji zapamiętają go głównie z komentowania zawodów w skokach narciarskich, biegach narciarskich oraz igrzysk olimpijskich.

W latach 80. zasłynął m.in. tym, że jako jedyny polski dziennikarz poleciał na Igrzyska Olimpijskie do Los Angeles w 1984 roku. Napisał m.in. książkę "Igrzyska u stóp Hollywood". Wcześniej wsławił się też relacjonowaniem słynnej "Afery na Okęciu" z udziałem Józefa Młynarczyka, Zbigniewa Bońka, Władysława Żmudy i Stanisława Terleckiego.

Świat sportu, a także sportowahistoria.pl nigdy nie zapomni o człowieku, który za mikrofonem pracował 40 lat.

„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”  


Rodzinie zmarłego SportowaHistoria.PL składa wyrazy współczucia.
Powrót | źródło: se.pl/skijumping.pl/sportowefakty
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.