Zmarł filar obrony Pogoni Szczecin

2014-11-27, 07:18   A A A   drukuj  

fot. Wikimedia Commons/Exploti
W wieku 55 lat zmarł były reprezentant Polski Krzysztof Urbanowicz urodzony 30 listopada 1958 roku w Kamieniu Pomorskim - obrońca. 

Rozegrał jako wychowanek Pogoni Szczecin 179 ligowych spotkań w których strzelił 19 goli, łącznie w meczach oficjalnych w granatowo-bordowych barwach zagrał 235 razy (31 w II i 24 w Pucharze Polski - 2 gole). W I lidze zadebiutował w sezonie 1982/83 mając 19 lat w spotkaniu ze Stalą Mielec. Ostatni raz w klubie ze Szczecina wystąpił w listopadzie 1988 roku mając 30 lat, w meczu z Szombierkami Bytom.

W ekstraklasie występował przez dwa sezony również w 14 spotkaniach w Zawiszy Bydgoszcz, odbywając w tym klubie służbę wojskową. W swojej karierze sportowej z Pogonią był srebrnym i brązowym medalistą mistrzostw Polski, a także 4-krotnym reprezentantem Polski. W drużynie narodowej zadebiutował z Rumunią w spotkaniu rozegranym 7 września 1983.

Kibice Pogoni wybrali Urbanowicza do najlepszej jedenastki na 50-lecie klubu. On sam uczestniczył w Stowarzyszeniu Oldbojów Pogoni im. Floriana Krygiera. Zapraszał zasłużonych piłkarzy Pogoni, którzy rywalizowali w turniejach do swojego ośrodka wypoczynkowego w Lipianach 

Przez kibiców szczecińskiego klubu został wybrany do jedenastki 50-lecie Pogoni. 

Uroczystości pogrzebowe ŚP Krzysztofa Urbanowicza odbędą się w piątek o godz.11.30 na Cmentarzu Centralnym (kaplica główna), wcześniej o godz.9 odprawiona zostanie żałobna Msza Święta w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Wielgowie.

Rodzinie zmarłego SportowaHistoria.PL składa wyrazy współczucia
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.