Zmarł zasłużony trener dla wielkopolskiej piłki

2015-03-05, 15:31   A A A   drukuj  

fot. Wikimedia Commons/Exploti
4 marca 2015 roku po ciężkiej chorobie w Poznaniu zmarł w wieku 68 lat Wojciech Wąsikiewicz. Szkoleniowiec Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Sokoła Pniewy, Warty Poznań, Amiki Wronki, Lecha Poznań, Lechii/Olimpii Gdańsk, Petrochemii Płock, Arki Gdynia oraz Unii Janikowo i Tura Turek.

Jako piłkarz zaliczył epizod w Olimpii Poznań. Do jego największych sukcesów trenerskich bez wątpienia należy zaliczyć Puchar Polski i Superpuchar kraju wywalczony z Amiką Wronki w sezonie 1997/1998, a także szerokim echem odbił się awans do I-szej ligi z Wartą Poznań po 43 latach w 1993 roku. Na jego koncie też jest niepowodzenie - nie uratował ekstraklasy dla Lecha Poznań, co prawda prowadził zespół tylko w ośmiu spotkaniach, ale to za jego kadencji drużyna spadła po 28 latach z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Niestety na jego sukcesy trenerskie cień kładzie nałożona kara w 2007 roku na 3,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 7 lat za udział w "ustawianiu" wyników Arki Gdynia, co prawda przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karzę, ale to i tak jest poważną rysą w życiorysie, tak bardzo zasłużonego dla wielkopolskiej piłki szkoleniowca.

SportowaHistoria.PL łączy się w bólu z rodziną i bliskimi Pana Wojciecha Wąsikiewicza.

Powrót | źródło: inf. prasowe
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.