ZSR "START" Zielona Góra na Igrzyskach Paraolimpijskich

2012-08-22, 06:17   A A A   drukuj  

W dniach od 29 sierpnia do 9 września 2012 r. odbędą się w Londynie XIV Igrzyska Paraolimpijskie. W tej najważniejszej imprezie sportowej udział weźmie ok. 4200 sportowców niepełnosprawnych ze 162 krajów, którzy rywalizować będą w 503 konkurencjach 21 dyscyplin sportowych, objętych programem Igrzysk.

Udział weźmie również 101 - osobowa reprezentacja Polski, w składzie której są zawodnicy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „START" w Zielonej Górze:

EWA ZIELIŃSKA - zawodniczka z amputacją kończyny dolnej, która jako jedna z nielicznych na Świecie startuje w specjalistycznej protezie tytanowej w lekkiej atletyce w skoku w dal i w biegu na 100m. Trenerem Ewy jest: Jerzy Walczak.

MARCIN SKRZYNECKI - zawodnik z wrodzonym znacznym skrótem kończyny dolnej - tenis stołowy

PIOTR GRUDZIEŃ - zawodnik z wrodzonym znacznym skrótem kończyny dolnej i górnej Rywalizować będą w tej samej grupie startowej schorzeń w klasyfikacji indywidualnej oraz wystąpią razem jako drużyna w klasyfikacji zespołowej - tenis stołowy. Trenerami zawodników są: Elżbieta Madejska i Grzegorz Adamiak.

Nasi sportowcy są bardzo utytułowani, mają na swoim koncie medale Igrzysk Paraolimpijskich, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski oraz medale wielu prestiżowych zawodów międzynarodowych, dzięki czemu zajmują czołowe miejsca na światowej liście rankingowej. Przygotowują się do uczestnictwa w najważniejszych wydarzeniach sportowych uczestnicząc w profesjonalnym, codziennym szkoleniu, wykonując ciężką pracę. Pokonują po drodze wiele trudności związanych nie tylko ze swoją niepełnosprawnością, ale również w międzyczasie uczą się, pracują, aby zapewnić rodzinom codzienne utrzymanie. Ich zaangażowanie i wytrwałość jest wzorem dla wielu sportowców niepełnosprawnych, ale również dla pełnosprawnych. Dla Ewy Zielińskiej będą to trzecie Igrzyska, ma na swoim koncie już brązowy medal w skoku w dal podczas Igrzysk Paraolimpijskich - Pekin 2008. Piotr Grudzień po raz drugi uczestniczyć będzie w tej najważniejszej imprezie sportowej, w Pekinie również zdobył medal: srebrny w klasyfikacji indywidualnej w tenisie stołowym. Marcin Skrzynecki zaliczy swoje trzecie Igrzyska i czeka na swój upragniony medal olimpijski. Ich udział w Igrzyskach jest wielkim wyróżnieniem i już znaczącym osiągnięciem.

Prezes ZSR „Start" Zielona Góra
Danuta Tarnawska

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.