Zwłoka w mistrzostwach hokejowych Polski

2016-01-27, 18:10   A A A   drukuj  

fot. morguefile.com/cohdra
„Kurjer Warszawski” 27 stycznia 1938 roku informował o problemach z przeprowadzeniem spotkań hokejowych o mistrzostwo Polski.

„Zapowiedziane na czwartek pierwsze międzyokręgowe mecze hokejowe o mistrzostwo Polski, z powodu odwilży w całym kraju, zostały odwołane. Zresztą w kilku okręgach sytuacja w mistrzostwach nie jest jeszcze wyjaśniona.
W Warszawie pozostały jeszcze dwa mecze Polonii (ze Skrą i AZS-em), które zadecydują o kolejności między Warszawianką, Polonią i AZS-em (dwa kluby wchodzą do rozgrywek międzyokręgowych).
We Lwowie okazało się, Że czarni i Lechia grały podczas zawieszenia z powodu nie opłacenia składek, wobec czego wszystkie mecze zostaną przypuszczalnie zweryfikowane, jako walkowery na ich niekorzyść, a mistrzem zostanie wtedy Pogoń przed AZS-em.
W Poznaniu sytuacja jest podobna, gdyż AZS grał podczas zawieszenia, wobec czego mistrzem zostanie prawdopodobnie Warta.
Na Śląsku mistrzem został Dąb przed katowicką Pogonią.
W Łodzi – ŁKS, w Wilnie – Ognisko, na Pomorzu – Sokół Grudziądz, a w Krakowie – Cracovia, natomiast drugie miejsce nie jest jeszcze wiadome.
Na pogodę – oczywiście – wpływu hokeiści nie mają. Natomiast przykre wrażenie wywrzeć musi fakt, że w dwu okręgach i to silnych sportowo o pierwszeństwie zadecyduje nie istotny stosunek sił na tafli lodowej, lecz względy regulaminowe.”
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.