Życie sportowe w PRL

2014-04-09, 07:17   A A A   drukuj  

Już 22 maja do polskich księgarń trafi Życie sportowe w PRL nowa książka Krzysztofa Szujeckiego. W kontynuacji popularnej opowieści Życie sportowe Drugiej Rzeczpospolitej autor przybliży nam barwne i naznaczone sukcesami, o jakich dziś możemy tylko pomarzyć a zarazem niezwykle trudne losy sportowców.

Krzysztof Szujecki w publikacji Życie sportowe w PRL prezentuje dzieje polskiego sportu w latach 1944-1989. W opracowaniu ukazana została ponura rzeczywistość pierwszych lat powojennych, następnie żmudna droga do zrównania się poziomem z międzynarodową elitą, który udało się utrzymać do końca lat siedemdziesiątych. W końcowym rozdziale opisana została ostatnia dekada Polski Ludowej, w tym letnie igrzyska 1988 roku, które oceniając lokatę w klasyfikacji punktowej zakończyły się dla naszego sportu gorzej niż… olimpiada w 1956 roku. Autor skoncentrowała się na odtworzeniu klimatu zawodów, zakulisowych rozgrywek, pozasportowych problemów, z jakimi borykali się zawodnicy oraz fachowej analizie ich występów i uzyskanych wyników. W książce pojawiają się ciekawostki, anegdoty, cytaty ze znanych postaci uczestniczących w ówczesnym życiu sportowym, trenerów, działaczy oraz przede wszystkim liczne wypowiedzi sportowców – jej głównych bohaterów. 

Krzysztof Szulecki to absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w dziejach współczesnego ruchu sportowego. Autor popularyzatorskich książek o tej tematyce m. in. 140 lat z dziejów polskich sportów zimowych, Życie sportowe II Rzeczpospolitej oraz licznych artykułów. 


Powrót | źródło: inf. prasowa
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.