Historyczne powstanie Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej

2014-12-14, 12:07   A A A   drukuj  

fot. morguefile.com/mzacha
W Polsce od sezonu 2015 ma powstać klubowa Polska Ekstraklasa Żeglarska - informuje portal zagle.com.pl.

Do tej pory nie było czegoś takiego jak krajowa rywalizacja klubowa na wysokim poziomie. To wszystko ma się zmienić wraz z debiutem polskiej ligi żeglarskiej, która oparta będzie na formule rozgrywek ligowych znanych z innych dyscyplin sportowych. 

Rywalizacja będzie polegała na tym, że najlepsze polskie kluby żeglarskie spotykają się w trakcie całego sezonu na różnych akwenach regatowych i walczą o tytuł najlepszego polskiego klubu żeglarskiego.

W inaugurującym sezonie planowany jest udział 12 klubów z całej Polski, które wystawiają jeden zespół składający się z najlepszych żeglarek i żeglarzy należących do klubu. 

Załogi żeglować będą w składach 4-osobowych na kilowych jachtach One-Design wyposażonych dodatkowo w spinakery. Zespół klubowy może stanowić maksymalnie 20 żeglarzy. Klub, który zdobędzie najwięcej punktów wygrywa Ekstraklasę. W przypadku dużego zainteresowania ze strony klubów rozegrane zostaną regaty eliminacyjne, a sama liga rozegrana zostanie na dwóch poziomach.

W ramach Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej planowanych jest rozegranie przynajmniej 4-ech dwudniowych imprez w Szczecinie, Świnoujściu, Dziwnowie i Kamieniu Pomorskim. Wszystkie regaty w sezonie będą miały taki sam współczynnik. Pierwsze regaty odbędą się w maju, a zakończenie we wrześniu.
Powrót | Źródło: zagle.com.pl
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.