Mistrzostwo Czecha

2015-04-28, 10:23   A A A   drukuj   Przemysław Popek

fot. Wikimedia Commons/Willem van de Poll
Wszystko zaczęło się w Zakopanem, tak można byłoby napisać, jeżeli chodzi o historię zawodów FIS.

To właśnie w zimowej stolicy Polski odbyły się pierwsze oficjalne zawody pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Na starcie stanęło ponad dwustu narciarzy z piętnastu różnych państw Europy.

Poza oficjalnym programem zawodów zorganizowany bieg zjazdowy, który ochrzczono mianem „pierwszego biegu zjazdowego o Mistrzostwo Europy”. Zawody zorganizowano w dwóch etapach - pierwszy: ze szczytu „Kasprowej Góry” na Halę Gąsienicową, drugi: z Kopy Magury na Halę Olczyską. Zawody wygrał Bronisław Czech, który stoczył niezwykle udaną walkę z Anglikiem Williamem Brackenem. -  Już po starcie pierwszych zawodników zorientowałem się, że warunki są ciężkie ze względu na łamliwą szreń i fałdy śnieżne. Liczyliśmy częste upadki, w ten sposób klasyfikując zawodników i orientując się w ich sprawności – w takim sposób rywalizację wspominał bohater zawodów.

Tym samym Polsce przyszło nie tylko jako pierwszej organizować oficjalne zawody FIS, ale także z naszego kraju pochodził pierwszy nieoficjalny mistrz Europy w biegu zjazdowym.
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.