Sukces siatkarzy "Start-u" Zielona Góra

2014-05-12, 16:03   A A A   drukuj  

Jacek Moliński, Bartłomiej Synowiec, Bartosz Żok, Artur Wąsowicz fot. "Start" Zielona Góra
W dniach 4-11 maja 2014 roku w Antalya (Turcja) odbył się II międzynarodowy Turniej niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej. Udział wzięły cztery kraje: Niemcy (dwa zespoły), Kazachstan (dwa zespoły), Słowacja oraz Polska.

Nasz kraj reprezentował zespół Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra, w składzie którego znajdują się członkowie kadry narodowej: Jacek Moliński, Bartłomiej Synowiec, Bartosz Żok. Nasz zespół wzmocnił Artur Wąsowicz – zawodnik IKS „Atak” Elbląg, który również wchodzi w skład kadry Polski.

Nasza reprezentacja zajęła I miejsce wygrywając wszystkie spotkania. ! Należy wspomnieć, że w 2013 roku w I Turnieju zespół zajął III miejsce. 
Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”, zespół rozegrał 5 spotkań, z których najtrudniejszym była konfrontacja z zespołem Słowacji, zakończonym korzystnym wynikiem 2:1. takim samym rezultatem zakończył się pojedynek o I miejsce z bardzo silną reprezentacją Kazachstanu I, z którą nasi chłopcy uporali się po bardzo mądrej, taktycznie grze. 

Pozostałe mecze: Z Niemcami I, Niemcami II i Kazachstanem II, zespół ZSR „START” Zielona Góra rozstrzygnął na swoja korzyść wygrywając po 2:0.

Należy wspomnieć, że nasz Turniej oraz odbywający się równolegle Międzynarodowy Turniej CEV Satelite – osób pełnosprawnych, w pewnym momencie zostały przerwane z uwagi na bardzo ekstremalne warunki atmosferyczne, to znaczy silnie wiejący wiatr, zacinający deszcz, co stanowi anomalię pogodową w Turcji o tej porze roku. Zapewne ta sytuacja w pewnym momencie nie zwiększała jakości gry a wręcz ją utrudniała. Turniej miał jednak wielkie znaczenie gdyż uczestniczyły w nim reprezentacje krajów, które są wiodące w tej dyscyplinie sportu, która ma szanse znaleźć się w programie Igrzysk Paraolimpijskich . Zapewne przełomowym momentem będą oficjalne Mistrzostwa Świata w listopadzie 2014r. w Adelajdzie (Australia), w których po raz pierwszy wystąpi aż kilkanaście reprezentacji z paru kontynentów świata. Mamy nadzieję, że w tej bardzo ważnej imprezie wezmą udział 2 reprezentacje z Polski, które mają wielkie szanse na czołowe miejsca.

Danuta Tarnawska
Prezes Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego
START Zielona Góra
Powrót | Źródło: inf. prasowa
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.