Złoto i brąz na MŚ w pływaniu!

2014-12-08, 08:05   A A A   drukuj   Stanisław Popek

fot. Wikimedia Commons/Mateusz Giełczyński
Wczorajszy dzień podczas mistrzostw świata na krótkim basenie w Dausze był bardzo udany dla naszych zawodników. 

Złoty medal zdobył Radosław Kawęcki w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym, a uzyskany wynik (1.47,38) jest nowym Rekordem Polski, drugi na mecie Amerykanin Ryan Lochte osiągnął czas (1:48.20), a trzeci Australijczyk Mitchell Larkin (1:48.35). To drugi na tych mistrzostwach zdobyty krążek podopiecznego Pawła Słomińskiego w czwartek zdobył srebrny medal w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym uzyskując czas (50,11).

Drugim niedzielnym medalistą został Paweł Korzeniowski na dystansie 200 m stylem motylkowym, a uzyskany czas (1:50,21) pozwolił mu na zajęcie trzeciego miejsca. Zwyciężył zawodnik z RPA Chad Le Clos - (1.48,61), a na drugim miejscu dopłynął Japończyk Daiya Seto - (1.48,92).

Z pozostałych naszych zawodników startujących w niedzielę. Nieźle spisała się Aleksandra Urbańczyk (AZS UŁ PŁ Trójka Łódź), która zajęła szóste miejsce w finałowym wyścigu na 50 m stylem grzbietowym z czasem (26,37).

Natomiast Marcin Cieślak zajął ósme miejsce w finałowym wyścigu na 100 m stylem zmiennym, a czasem (52,27) ustanowił Rekord Polski. To jego drugi Rekord Polski na tych mistrzostwach, startując w piątek uzyskał czas (1.54,15), w wyścigu na 200 m, stylem zmiennym - zajmując 6. miejsce.
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.