ISSN
Sportowa Historia

10. rocznica śmierci siatkarzy Avii Świdnik

2014-10-17, 13:08   A A A   drukuj  

fot. avia świdnik
Mija 10 lat od tragicznego wypadku drogowego, w którym zginęło trzech utalentowanych siatkarzy pierwszoligowej Avii Świdnik: Łukasz Jałoza, Wojciech Trawczyński i Jakub Zagaja.

W sobotę 16 października 2004 roku siatkarze Avii Świdnik rozgrywali wyjazdowy mecz z Orłem Międzyrzecze. Po spotkaniu zawodnicy udali się na kolację, a następnie dwoma mikrobusami ruszyli w drogę do domu.

W wypadku zginęły cztery osoby - trzech siatkarzy 19-letni Jałoza, wychowanek Moderatora Hajnówka trafił do Avii z MOS Wola Warszawa, 22-letni Zagaja z AZS Opole i 25-letni Trawczyński ze Skry Bełchatów oraz kierowca mikrobusu Stefan Sznajder. 

Jednym z zawodników, którzy zostali ranni w 2004 roku był Łukasz Maziak. Po tym tragicznym wypadku zawodnik wrócił do sportu i podpisał kontrakt z drugoligowym zespołem Cukrownia Lublin. 28 lipiec 2007 roku zginął w wypadku na drodze z Mełgwi do Świdnika

7 listopada 1976 roku, w podobnych okolicznościach śmierć poniosło dwóch siatkarzy Avii - Zdzisław Pyc i Henryk Siennicki. Wracali z meczu ligowego w Sosnowcu samochodem, którym kierował mistrz olimpijski z Montrealu Lech Łasko.

Co roku w Świdniku rozgrywany jest Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii.
Powrót | źródło: dziennikwschodni/SportoweFakty.pl
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.